GaleriaSport

Zajęcia sportowo-rekreacyjne pod hasłem: „Bez Barier”

Chcąc uaktywnić osoby niepełnosprawne i pobudzić ich do aktywnego spędzenia czasu połączonego z rekreacją ruchową w dniu 21.10.2019r. na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Czarnowie odbyły się zajęcia sportowo-rekreacyjne. W rozgrywkach wzięli udział podopiecznymi ŚDS oraz uczniowie klas VI i VIII Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie. Nad sprawnym przebiegiem wszystkich konkurencji czuwali nauczyciele wychowania fizycznego, panie: Elżbieta Reluga-Grabowska i Elżbieta Bieniecka oraz pracownicy ośrodka.

Nauczyciele przygotowali 12 różnorodnych konkurencji sportowo-rekreacyjnych, w których wykorzystano przybory typowe i nietypowe. Uczestnikom zapewniono poczęstunek, promujący zdrową żywność. W ramach promowania zdrowego stylu życia podopieczni i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy przygotowali wystawę pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Podstawą realizacji zajęć było zapewnienie osobom niepełnosprawnym pełnego uczestnictwa w życiu społecznym poprzez szeroko rozumianą integrację, zmianę postrzegania przez otoczenie oraz zwiększenie samodzielności. Szczególną rolę w tym dniu odgrywała młodzież ze Szkoły Podstawowej w Goworowie, która świetnie opiekowała się ekipami od początku do końca zawodów.

Dzień zakończył się meczem piłki nożnej oraz wspólnym biesiadowaniem przy ognisku. Wszyscy uczestnicy zmagań sportowych otrzymali pamiątkowe dyplomy. Takie inicjatywy dają możliwość „wyjścia do ludzi”, pozwalają zapomnieć o własnej niepełnosprawności, dają poczucie własnej wartości. Pozwalają czerpać radość z życia, odzyskać wiarę we własne siły i możliwości, zwiększają poczucie solidarności oraz przynależności do grupy.

Oby więcej takich dni. Liczymy na dalszą współpracę.

Szkoła Podstawowa w Goworowie
Środowiskowy Dom Samopomocy w Czarnowie

Skip to content