Terapia

Dogoterapia

25 października w Środowiskowym Domu Samopomocy w Czarnowie odbyła się po raz kolejny Dogoterapia. Dogoterapia to nie rodzaj leczenia, ale specyficzne zajęcia motywacyjne. Podczas nich pies staje się motywatorem skutecznie zachęcającym do wykonywania określonych zadań i pracy nad sobą. Podczas spotkań z psami uczestnicy  uczą się m.in. samokontroli, rozwijają zasoby nowych słów, opanowują treści dydaktyczne, uczą się liczyć, wzrasta ich pewność siebie i podnosi się im samoocena, poprawia się ich komunikacja z innymi ludźmi, a koncentracja uwagi się zwiększa. Skutkiem częstej dogoterapii jest to, że dorośli i mali pacjenci potrafią lepiej funkcjonować w grupie.

Dobrze wyszkolony czworonóg wraz ze swoim partnerem tworzą nierozerwalny zespól. Osoby niepełnosprawne dzięki pracy z psem, pogłębianiem więzi i kontaktem czują się pewniej w środowisku, bezpieczniej i porostu lepiej. Pies pomaga w rozwoju samokontroli oraz w identyfikacji i okazywaniu emocji. Zwierzę poprzez bezwarunkowa akceptacje człowieka szybko staje się przyjacielem, powiernikiem i nauczycielem.

Chcielibyśmy bardzo podziękować Pani Justynie za zajęcia. Jest nam bardzo miło i oczywiście liczymy na owocną współpracę. Do zobaczenia niebawem.

Skip to content