GaleriaSport

Zawody w Bocce

Wczesną porą uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Czarnowie udali się na zawody w Bocce do Ostrołęki. Bocce to pochodząca z Włoch gra przypominająca angielka grę w kule. Do rozgrywania zawodów w ramach tej dyscypliny używane są kule w czerwonym bądź zielonym kolorze. Głównym założeniem tej dyscypliny jest dążenie przez zawodników przeciwnych drużyn do potoczenia kuli tak, by znalazła się jak najbliżej tzw. palliny (białej kuli), którą wprowadza się do gry na początku meczu.

I tak oto uczestnicy Środowiskowego domu Samopomocy w Czarnowie wzięli udział I zawodach w Bocce organizowanych przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Czarnowie z ulicy Farnej w Ostrołęce, które odbyły się dnia 21 sierpnia. Zawody zostały uroczyście otwarte przemarszem wszystkich uczestników wraz ze swoimi transparentami. Pełne napięcia powitanie wzbudziło w uczestnikach niesamowite emocje, a panująca przyjazna atmosfera udzieliła się wszystkim wokół.

Do rozgrywek integracji drużynowej przystąpiło 8 zespołów, po czterech zawodników. Zespoły rozgrywały mecze każdy z każdym. Sportowcy prezentowali bardzo bobry poziom gry, czasem zawodziła precyzja lub dopisywało szczęście i sprawdzała się taktyka przyjęta przez kapitanów drużyn. Jedna z zawodniczek powiedziała, że „takie wspólne spotkania sprzyjają lepszemu poznaniu się nie tylko na polu towarzyskim, ale i w rywalizacji sportowej, więc z dużym respektem, koncentracją uwagi i pokorą przystępujemy do każdej rywalizacji w duchu świetnej sportowej zabawy”.

A oto klasyfikacja drużynowa:

  • III miejsce zdobyła drużyna ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Łubca
  • II miejsce zajęła drużyna ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Czarnowie
  • I miejsce zdobyła drużyna ze Środowiskowego Domu Samopomocy z ulicy Farnej w Ostrołęce.

Organizatorzy zadbali zarówno o medale, dyplomy i promocyjne upominki dla uczestników, jak również o słodki poczęstunek, napoje i obiad dla uczestników i gości. Dla oka i duszy przyjemnym doznaniem była na koniec dyskoteka dla wszystkich uczestników.

Gratulujemy serdecznie naszym uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Czarnowie za zaangażowanie i udział w zawodach i życzymy dalszych sukcesów w Bocce.

Skip to content