GaleriaWycieczka

Wycieczka na tężnie solankowe do Rzekunia

W środę 12.05.2021 roku odbyła się wycieczka uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Czarnowie. Celem naszej wyprawy było zwiedzenie tężni solankowej powstałej w gminie Rzekuń. Tężnie solankowe doskonale oczyszczają płuca z zanieczyszczeń i wzmacniają odporność na infekcje górnych dróg oddechowych.

Mikroklimat tworzony przez tężnie solankowe jest jednym z najprostszych sposobów prowadzenia profilaktyki zdrowotnej, a ogólnodostępny dostęp do kuracji solankowych daje możliwość poprawy zdrowia dla wszystkich, którzy tego potrzebują bez konieczności ponoszenia zbędnych kosztów np. wyjazdów do uzdrowisk.

Tężnia to również ciekawa alternatywa na spędzenie wolnego czasu jak również atrakcja turystyczna jaką daliśmy w tym dniu  uczestnikom domu.

W dalszej kolejności udaliśmy się do Ostrołęki na deptak  ratusza, gdzie skorzystaliśmy z pięknej i ciepłej pogody poszliśmy wszyscy na lody.

Trzecim i ostatnim punktem naszej wycieczki był McDonalds gdzie w ramach treningu budżetowego i zaradności życiowej uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy mogli dokonać sami zakupów.

Pod koniec dnia wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, chociaż nieco zmęczeni i oszołomieni natłokiem wrażeń. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mieć możliwość uczestniczenia w kolejnej, równie interesującej wycieczce po naszym regionie.

Skip to content