GaleriaIntegracja

Teatrzyk w naszym Domu

W środowe przedpołudnie w naszym Domu pojawił się teatr „Urwis”, który tego dnia miał przygotowaną dla nas sztukę pod tytułem: „Bezpieczny świat”. Trzeba tu dodać, że takie przedsięwzięcie w ŚDS w Czarnowie pojawiło się pierwszy raz. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że sprawi to tyle radości uczestnikom. Każdy wyszedł z przedstawienia zadowolony z okrzykiem „ale było fajnie”. Cała sala tego dnia huczała od okrzyków i śmiechu. Bardzo lubimy wywoływać uśmiech na twarzach naszych wychowanków bo to sprawia również nam radość. Sztuka była bardzo humorystyczna i angażowała do współpracy widzów, dała pouczający przekaz pełen zachwytu. Na koniec były wielkie brawa.

Organizowanie przedstawień teatralnych ma na celu rozwijanie u uczestnika zainteresowań teatrem, pozwala rozwijać horyzonty, kształtuje u człowieka wrażliwość na kulturę, sztukę i świat. Ponadto doskonali umiejętność uważnego słuchania dłuższych form literackich, pomaga w poznawaniu i rozumieniu różnych postaw prezentowanych bohaterów.

W taki sposób rozpoczęliśmy swoją przygodę z Teatrem i będziemy ją kontynuować. Dziękujemy Pani Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Goworowie za współpracę, którą podjęliśmy w tym kierunku.

Skip to content