GaleriaTerapia

Hipoterapia w stadninie koni w Szarłacie

Chcąc zarazić uczestników miłością do koni, a jednocześnie zmobilizować do pokonania własnych lęków i słabości terapeuci zorganizowali wyjazd do Stadniny Koni „Viritum” w Szarłacie.

Hipoterapia jest uważana za bardzo uniwersalną formę terapii, rehabilitację wieloprofilową. Polega na jednoczesnym oddziaływaniu na sferę ruchową, sensoryczną a także emocjonalną i społeczną. Uczestnicy obejrzeli obiekt i zapoznali się z obowiązkami jego pracowników a następnie podziwiali profesjonalny trening jeźdźców.

Najwięcej jednak emocji i radości sprawiła im przejażdżka na koniu pod opieką instruktora jazdy konnej. Ćwiczyli równowagę, koordynację i pozostałe, istotne czynności motoryczne. Konie szybko zyskały zaufanie i przyjaźń uczestników. Kontakt z tymi pięknymi zwierzętami przyniósł ukojenie i szczerą radość, oderwał od codziennych trosk. Powstała wspaniała, terapeutyczna więź, która dała poczucie obopólnej, bezwarunkowej akceptacji i sympatii. Uczestnicy odpoczęli, zrelaksowali się na łonie natury, co pozwoliło na regenerację sił fizycznych i psychicznych.

Wyjazd umożliwił połączenie hipoterapii z biesiadą przy ognisku. Dzięki temu uczestnicy domu mogli się zrelaksować, a także pełniej dostrzec piękno otaczającego nas świata przyrody.

Udział uczestników ŚDS w projekcie związany był z programem „Za Życiem”, który aktualnie jest realizowany w placówce.

Skip to content